לעבור לתוכן


אודות Photoguidance


ברוכים הבאים ונעים להכיר!

על הבלוג:

הבלוג מכיל סדרת כתבות על החלק הטכני, המעמיק, ויש האומרים המקצועי של הצילום. כמו שהגדיר אחד הקוראים הנאמנים שלי: "המקום המתאים ביותר למי שרוצה לדעת ממה מורכב הפיקסל". כאן תוכלו למצוא כתבות עומק על כל סוג פריט מהציוד שלכם, לשמוע טיפים ועצות על בחירה מושכלת של ציוד בהתאם לצרכים והנישה בה אתם מצלמים, ומדי פעם גם לקבל המלצות על כלים חיצוניים ותוכנות שימושיות – המלצות שתמיד נובעות מניסיון פרקטי ממושך. מוזמנים להירשם לניוזלטר ולקבל את הכתבות החדשות ברגע שהן יוצאות לאור.

עליי:

אני אוהב לצלם, ואני אוהב להדריך – כי ההדרכות מאפשרות לי להתלהב מהדברים שאני אוהב (כלומר, צילום) עם אנשים נוספים, שמבינים את המדיום הצילומי ורוצים להכיר את הציוד שלהם יותר לעומק – והאמת היא שזה גם מהנה לראות אחרים נתפסים בחיידק הזה. זכיתי בגישה לציוד ולאנשים מנוסים שחלקו איתי מהידע שלהם ואפשרו לי להתנסות, לשחק, ללמוד ולגלות עולם שלם של אפשרויות מהצד השני של העדשה. את הידע הזה אני נהנה להעביר היום הלאה בהדרכות אישיות וסדנאות (שנראות לפעמים כמו טיול שנתי שמח במיוחד של מבוגרים שקיבלו צעצוע חדש), ולקבל מהם פידבקים מקסימים.
למען הרקורד: אני מחזיק בתואר B.f.a בצילום (וכן מספר תארי כבוד נוספים מאגודות הצילום מרחבי העולם), מכהן בתפקיד יועץ טכני באחת מחברות הגדולות לייבוא ושיווק מוצרי צילום בארץ, ומצלם באופן עצמאי דברים שאולי אין בהם את ה"סקס-אפיל" והזוהר האופייניים לתעשיית צילומי המוצר, אבל היי – כל עוד הם מצליחים לאתגר אותי, אני בהחלט מוכן להתעסק איתם!

מדריך מקוצר ל PhotoGuidance

אתר PhotoGuidance מהווה ריכוז של כתבות ומאמרים על נושאי צילום וטכנולוגיה, כאשר העמוד הראשי מציג מספר כתבות שאינן בהכרח קשורות אחת לשנייה והן מוצגות לפי סדר כרונולוגי של הפרסום. כמות הכתבות בכללית באתר גדלה מדי שבוע, והיא מאפשרת הן דפדוף חופשי במעבר בין כתבה לכתבה והן הצגת תוכן לפי סינון וסיווג של הנושאים אשר מעניינים את הקורא. התפריט בחלקו העליון של האתר מהווה דרך מהירה וברורה מאליו לניווט בין תכני האתר, אמנם ישנם גם שני כלים נוספים המאפשרים לצמצם את הצגת התוכן לפי פרמטרים נבחרים אלה הם
שדה החיפוש באתר, וסינון הכתבות לפי קטגוריות. במידה והנכם רוצים לעבור על כלל אפשרויות הניווט וללמוד כיצד ניתן להגיע לדפים אלו ואחרים באתר, להלן הרשימה המלאה:

מקרא לסימונים בכותרות והצגת מידע רלוונטי המתלווה למאמר / דף סטטי:

כל הכתבות באתר מעוצבות באופן קוהרנטי המציג בפני הקורא את המידע הבא:
כותרת הכתבה מוצגת בכתב מודגש בין שני פסים מפרידים, כאשר מימינה צלמית (אייקון) הרומז על תוכן הכתבה:

– הודעה חשובה
– ערך או מונח מתוך מילון המונחים
– מאמר מצולם או פוסט המכיל תמונות.
– כתבה או עמוד סטטי המכיל טקסט.
– סקירת ספר צילום.

מתחת לכותרת נמצא את תאריך הפרסום, שם הקטגוריה בה התפרסמה הכתבה (עם קישור המפנה לארכיון הקטגוריה), את רמת הקושי של המאמר (הידע הדרוש בכדי להבין אותו במלואו), וכן את כמות התגובות לכתבה, במידה וישנן. לאחר מכן נראה תקציר של גוף המאמר מלווה בכפתור "המשך קריאה" המציג את המאמר במלואו. במעמד קריאת המאמר – תוכלו לראות כי בחלקו התחתון של העמוד, בין גוף המאמר לתגובות – ישנן אפשרויות ניווט נוספות, המציגות כתבות קשורות (לפי נושא ורמת קושי), וכן מאפשרות לעבור למאמר קודם \ הבא לפי סדר כרונולוגי של פרסום.

שימוש בתפריט עילי באתר מהווה את הדרך היעילה והמהירה ביותר לנווט לדפים השונים:

• בתפריט מספר קישורים למידע ורישום לסדנאות הצילום אותם אני מעביר, סרטוני הדרכה ועוד
• סקירות הציוד – מרכז את הסקירות הטכניות של ציוד הצילום.
• רשימת הציוד בו אני משתמש נכון לרגע זה.
• מידע נוסף – מהווה ריכוז מידע לעוקבים, המפרסמים ומבקרי האתר.

בצדו השמאלי של האתר, לצד הכתבות תמצאו:

• קישורים לערוצי photogudance במדיה חברתית וכן לרישום לניוזלטר החודשי
• שדה החיפוש באתר וכן את רשימת הקטגוריות למיון התוכן.
• באנרים או פרסומים של התוכניות המסונפות או מפרסמים חיצוניים, החיוניים למימון תחזוקת האתר.
• קישור לארכיוני מאמרים לפי קטגוריה או תאריך הפרסום
• קישורים לכתבות מובחרות

כיצד לשמור על קשר

במידה ותרצו להתעדכן לגבי תכנים חדשים שעולים מדי שבוע בPhotoGuidance באפשרותכם לעשות זאת
ב 2 דרכים : להירשם לניוזלטר החודשי של האתר (שימו לב, הניוזלטר עלול להכיל מידע פרסומי מדי פעם),
או להירשם ל תפוצת RSS המלקטת ומציגה עבורכם את התכנים החדשים שעלו לאתר באופן אוטומאטי.
כמובן שאתם מזומנים גם לבקר באתר באופן ספונטאני וזאת ללא השארת פרטי רישום כלשהם, – תמיד תמצאו פה משהו חדש!

תרומתכם תתקבל בברכה

כידוע לכם, נוכחות מקוונת של כל פורטל תוכן, בין אם הוא שיווקי או ללא מטרות רווח – עולה לא מעט מאמצים וכסף. הקמה ותחזוקת PhotoGuidance כרוכים בהוצאות כספיות לשם מימון שמות מתחם (דומיינים), חבילת האירוח, שירותי גיבוי ואבטחה, רכישת תוספים ושירותי עיצוב ותכנות, קניית מדיה, קידום והכי חשוב – כמויות אדירות של קפה ושעות עבודה… במידה ואהבתם את אתר והנכם מעוניינים לראות אותו מתקדם ומתפתח, אני מזמין אתכם לקחת חלק בתהליך זה ולתרום סכום סמלי אשר יעזור לנו להתרחב ולהפוך לפורטל מידע המקיף ביותר בתחום סיקרות הציוד, מדריכים מקוונים ומאמרים על טכנולוגיות ותהליכי צילום !


עדכנו את הנהלת האתר בדבר שגיאת כתיב

הטקסט הבא יישלח להנהלת האתר :